Published On: Sun, Apr 6th, 2014

Beklemedikleri sonuç: AK Parti 8 CHP 2

ak_parti_chp30 Mart’ta yapılan yerel seçimler son yılların en çok konuşulan ve tartışılan seçimi olurken, rekabetin büyük olduğu seçim olarak tarihe geçecek. Bu seçimler öncesi AK Parti’den istifa ederek, partiyizor durumda bırakmak isteyen Kütahya Milletvekili İdris Bal, İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, eski İçişleri Bakanı ve Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım, İstanbul Milletvekili Muhammet Çetin’den sonra 30 Mart akşamıKayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya da AK Parti’den ayrıldığını açıklamıştı.

Yerel seçim rakamları resmi olmayan sonuçlara göre açıklanırken gözler AK Parti’den istifa eden vekillerin memleketlerindeki sonuçlara çevrildi.

Hakan Şükür- Adapazarı: AK Parti

Erdal Kalkan-Kırklareli’nin İnece Beldesi: CHP

İlhan İşbilen- Edirne Uzunköprü: CHP (Belediye başkanlığını bir kez daha kazanan Enis İşbilen aynı zamanda İlhan İşbilen’in de akrabası olduğu iddia ediliyor.)

Ertuğrul Günay-Ordu: AK Parti

İdris Naim Şahin- Ordu’nun Ünye ilçesi: AK Parti

Muhammet Çetin- İstanbul: AK Parti

İdris Bal- Kütahya’nın Altıntaş ilçesi: AK Parti

Haluk Özdalga- İstanbul: AK Parti

Hasan Hami Yıldırım- Burdur’un Bucak ilçesi: AK Parti

Ahmet Öksüzkaya- Kayseri: AK Parti

Böylece AK Parti’den istifa eden vekillerin memleketlerinde CHP 2 belediyeyi alırken; AK Parti 8 belediyeden zaferle ayrılmasını bildi.

Kaynak: haber7.com/Ömer Süt

About the Author

-